Barcelona'da yeme içme diyince aklınıza hemen bu üç şeyin gelmesi gerekir: Tapas, Paella ve Sangria 😋Bunları önce kısa bi şekilde tanıtmak isteriz:
Tapas: Aslında bizdeki meze kültürünün çok benzeri hatta yer yer aynısı olduğu söylenebilir. Kesinlikle bir tapas tam bir öğle veya akşam yemeği olarak düşünülmemelidir. Barcelona'nın her köşesinde bir şekilde tapas barı, Pub ı veya restoranı bulabilirsiniz Buradaki en büyük sıkıntı eğer çok açsanız porsiyonun büyüklüğünü anlamak olacak bizce. Çünkü bazı tapas çeşitleri gerçekten tam bir lokmalık veya bir dilimlik gelirken bazı çeşitler ufak bir öğle yemeği atıştırmalığı şeklinde de gelebiliyor. Porsiyonlar arasında bir standardın olmadığını söyleyebiliriz. Bunu anlamanın en makul yolu da gerçekten garsonlara detaylı bir şekilde sormak ( tabi şanslıysanız ve bunu açıklayacak kadar ingilizce biliyorlarsa veya siz ispanyolca biliyorsanız😀) veya fiyatlarına bakmak olacaktır. Fiyat arttıkça porsiyonun büyüme ihtimali artacağı gibi bu malesef tam bu şekilde de değildir. Eğer deniz ürünü seviyorsanız seçeneğiniz oldukça çok olacaktır ve inanılmaz lezzetler deneyebilirsiniz. Barcelona bu anlamda bu tazeliğin ve sirkülasyonun olduğu ender yerlerden bizce ve deniz kenarı şehri olmanın hakkını oldukça vermiş bir şehir.
DEVAMI YORUM KISMINDA ‼️ #ilovetravel #vacationtime #travelawesome #travels #travelphotography #luxurytravel #instatravelling #travelgoals #ilovephotography #destinationearth #travelislife #aroundtheworld #globaltravels #traveladventure #adventureseeker #instatravel #beautifulplace #inspiredtravels #worldexplorer #travelstory #girlsthattravel #luxurylife #traveltheworld #wearetravelgirls #joinmyjourney #placesoftheworld #travelgram #followforfollowback

El Xampanyet

571

0